✿ همراه با کودکان ✿
کودکان پاکترین موجودات هستی اند ܓ✿ 
قالب وبلاگ

 

عنوان:نقاشی کودکان ومفاهیم آن
نویسنده:اولیوریو فراری،آنا
مترجم: صرافان،عبدالرضا
ناشر: دستان
نوبت چاپ: هشتم 1382

شابک:2-01-6555-964
تعداد صفحات:195ص:مصور(بخش رنگی)،جدول
موضوع:
نقاشی کودکان-جنبه های روانشناسی-کودکان..روانشناسی-طراحی..روانشناسی

در این کتاب شما با دنیای وسیع نقاشی کودکان آشنا می شوید.
کتاب ابتدا نخستین مراحل نقاشی کودکان را بررسی می کند که ابتدائی ترین آن خط خطی کردن است وسپس تکامل چهره نگاری وقصه پردازی در نقاشی کودکان راآورده است.
فصل سوم به نقاشی وزندگی عاطفی کودک می پردازد وشامل بررسی رنگها ،موضوعها،نقاشی خانواده،رابطه محیط ونقاشی،ونقاشی ناسازگاری است.
دو فصل بعدی کتاب در مورد خلاقیت ،تصاویر قالبی وطریقه دخالت والدین یا مربی در نقاشی کودک بحث شده است.نویسنده کاملاً مخالف تصحیح نقاشی کودک وآموزش نقاشی وکپی برداری به کودک است.
او معتقد است در نقاشی ،همانند خواب ورویا،کودک خود را از ممنوعیتها رها می سازد و با ما –در حالتی ناخودآگاهانه-درباره مسائل،کشفیات و دلهره هایش صحبت می کند.به همین دلیل اصرار دارد که اگر آموزش نقاشی را بر پایه تصحیح نقاشی قرار دهیم و به آنها تمرین کپی وتقلید را بیاموزیم،به از بین بردن خلاقیت در فرزندانمان کمک کرده ایم.
در این کتاب متوجه می شوید،حذف بعضی از افراد خانواده،ارزش کم وبیش سنگین برای بعضی قسمتهای بدن قائل شدن،بکارگیری رنگ،از بین بردن یا بیش از حد بزرگ جلوه دادن بعضی حوادث ،همگی حکایت از نشانه ها وعلائمی می کنند که دارای معانی روشن هستند و شما می توانید با کمی دقت قادر به مشاهده وتعبیر آن شوید
[ پنجشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ 15:9 ] [ لیلا ]
درباره وبلاگ

با افزايش دانش بشري بر دانسته هاي بشر هر روز افزوده مي شود .
و ما بايد با مطالعه، دانستني هاي خود را بيافزائيم
زيرا همين اطلاعات گهگاه باعث ايجاد خلق يك ايده يا يك اختراع خواهد بود
و ممكنست جرقه اي باشد كه انسان نيازمند به آن است ☂

.........................................................

کودکان وقتی با سرزنش و انتقاد زندگی می کنند می آموزند بی اعتماد به خود باشند. وقتی با خشونت زندگی می کنند می آموزند که جنگجو باشند. وقتی با ترس زندگی می کنند می آموزند که بُزدل باشند. وقتی با ترحم زندگی می کنند می آموزند که به خود احساس ترحم داشته باشند. وقتی با تمسخر زندگی می کنند می آموزند که خجالتی باشند. وقتی با حسادت زندگی می کنند می آموزند که در خود احساس گناه داشته باشند. اما اگر با شکیبایی زندگی کنند بردباری را می آموزند. اگر با تشویق زندگی کنند اعتماد و اطمینان را می آموزند. اگر با پاداش زندگی کنند با استعداد بودن و پذیرندگی را می آموزند. اگر با تصدیق شدن زندگی کنند عشق را می آموزند. اگر با توافق زندگی کنند دوست داشتن خود را می آموزند. اگر با تایید زندگی کنند با هدف زندگی کردن را می آموزند. اگر با صداقت زندگی کنند حقیقت را می آموزند. اگر با انصاف زندگی کنند دفاع از حقوق را می آموزند. اگر با اطمینان زندگی کنند اعتماد به خود و اعتماد به دیگران را می آموزند. اگر با دوستی و محبت زندگی کنند زندگی در دنیای امن را می آموزند.☃امکانات وب